0

معنی کلمات روی لباسشویی چیست ؟

معنی کلمات روی لباسشویی
بازدید 150

معنی کلمات روی لباسشویی را بدانید تا در زمان استفاده از لباسشویی بهتر بتوانید دکمه ها را انتخاب کرده و تنظیمات را اعمال کنید.

تنظیمات صحیح ماشین لباسشویی برای شستشوی انواع لباس ها با ویژگی های مختلف، اهمیت زیادی دارد. زمانی شاهد عملکرد خوب ماشین لباسشویی خواهید بود که بتوانید برنامه های شستشوی آن را به درستی انتخاب کنید.

تمامی نوشته های روی بدنه ماشین لباسشویی به زبان انگلیسی هستند. بنابراین افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند به خوبی متوجه معنای کلمات می شوند، اما ممکن است ندانند که منظور از این کلمات چیست و به چه کارایی و برنامه ای اشاره دارد. لذا لازم دانستیم که توضیحاتی را در ارتباط با معنای کلمات حک شده بر روی ماشین لباس شویی ارائه دهیم.

آشنایی با معنی کلمات روی لباسشویی

در برنامه های شستشو، موارد متعددی وجود دارند که هر یک مناسب شستشوی لباسی در وضعیتی خاص هستند.

Wash : شستشوی معمولی البسه

Pre Wash: شستشوی اولیه البسه پیش از شستشوی اصلی

Rinse: آبکشی لباس ها پس از شستشو

Spin: چرخاندن لباس ها و چلاندن آنها به منظور آبگیری

Quick Wash: شستشوی سریع لباس های کثیف

Delicate: شستشوی البسه حساس با بافت ظریف مثل البسه پشمی و ابریشمی

Hand Wash: شستشوی البسه به صورت دستی

Wool: شستشوی لباس های پشمی

Cotton: شستشوی لباس های کتان

Synthetics: شستشوی البسه دارای الیاف مصنوعی

Eco Wash: شستشوی بهینه با کمترین مصرف انرژی و آب

معنی کلمات روی لباسشویی

معنی کلمات روی لباسشویی

معنی برخی از کلیدهای لباسشویی

Temp: این کلمه به معنای دما است. این کلید جهت تنظیمات دمای آب شستشو به کار می رود.

Time: این کلمه به معنای زمان است و با هدف تنظیم زمان شستشو مورداستفاده قرار می گیرد.

Delay Start: این عبارت به معنای شروع با تأخیر می باشد. به منظور تنظیم زمان شستشو با تأخیر از این کلید استفاده می شود.

Child Lock: در بررسی معنی کلمات روی لباسشویی به عبارت Child Lock می رسیم که به معنای قفل کودک است. این کلید برای خانواده های دارای بچه کوچک بسیار کاربرد دارد. این کلید موجب پیشگیری از تغییر تنظیمات ماشین لباسشویی توسط بچه ها می شود.

Sound: این کلمه به معنای صدا است و از این کلید جهت تنظیمات صدای دستگاه استفاده می شود.

Spin Speed: این عبارت به معنای سرعت چرخش می باشد. این کلید با هدف اعمال تنظیمات سرعت چرخش لباسشویی به کار می رود.

Power: این کلید برای روشن و خاموش کردن ماشین لباسشویی استفاده می شود. در بررسی معنی کلمات روی لباسشویی باید به این نکته اشاره کنیم که کلید پاور در تمامی دستگاه های دیگر به همین منظور مورداستفاده قرار می گیرد و معنای دیگری ندارد.

Start/Pause: این کلید برای شروع و توقف شستشو به کار می رود. کلمه استارت به معنای شروع و کلمه پاز به معنای مکث و توقف می باشد.

Drain: این کلمه به معنای تخلیه می باشد و این کلید به منظور تخلیه آب لباسشویی مورداستفاده قرار می گیرد.

Drum Clean: این عبارت به معنای تمیز کردن دیگ است و از این کلید برای تمیز کردن دیگ لباسشویی استفاده می کنند.

معنی کلمات روی لباسشویی

معنی کلمات روی لباسشویی

مزایای استفاده از برنامه Eco Drum Clean

حال که با معنی کلمات روی لباسشویی آشنا شدیم، با مزایای استفاده از برخی از برنامه ها آشنا می شویم. با استفاده از این برنامه به چندین نتیجه مهم دست پیدا خواهید کرد که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

  • استفاده از این برنامه موجب تمیز شدن لگن لباسشویی می شود. بنابراین لگن دیگر با مشکل کپک زدن و بوی نامطبوع مواجه نمی شود.
  • عملکرد ماشین لباسشویی با استفاده از این برنامه بهبود پیدا می کند. در صورتیکه لگن لباسشویی کثیف باشد، در عملکرد مطلوب لباسشویی و تمیز شسته شدن لباس ها اختلال ایجاد می شود.
  • با بهره مندی از این برنامه می توانید موجب بهبود عملکرد لباسشویی شوید. تمیز شدن لگن لباسشویی مانع از انباشته شدن رسوب و جرم می شود که این مسئله در افزایش طول عمر لباسشویی دخیل است. زیرا رسوبات و جرم ها با گذشت زمان سبب آسیب وارد کردن به قطعات لباسشویی می شوند.

با توجه به موارد گفته شده و توصیه ی کارشناسان، پیشنهاد می شود که این برنامه را یک مرتبه در ماه اجرا کنید.

معنی کلمه اسپین Spin در لباسشویی چیست

در لباسشویی، کلمه اسپین (Spin) به چرخش با سرعت بالا دیگ دستگاه در مرحله خشک‌کن اطلاق می‌شود. این چرخش با هدف خارج کردن آب اضافی از لباس‌ها و تسریع فرآیند خشک شدن آنها انجام می‌شود.

سرعت چرخش دیگ در حالت اسپین، با واحد دور در دقیقه (RPM) اندازه‌گیری می‌شود.

معمولاً سرعت چرخش در لباسشویی‌ها بین 400 تا 1200 دور در دقیقه است. هرچه سرعت چرخش بیشتر باشد، آب بیشتری از لباس‌ها خارج شده و سریع‌تر خشک می‌شوند.

کاربردهای دکمه اسپین در لباسشویی:

انتخاب سرعت چرخش: با استفاده از دکمه اسپین می‌توانید سرعت چرخش دیگ را در حالت خشک‌کن تنظیم کنید.
شستشوی عمیق: برخی از لباسشویی‌ها دارای برنامه‌ای با عنوان “شستشوی عمیق” یا “Intensive” هستند که در آن از سرعت چرخش بالاتری برای شستشوی بهتر لباس‌ها استفاده می‌شود.
آبگیری: در برخی موارد، از دکمه اسپین برای آبگیری لباس‌ها بعد از مرحله شستشو نیز استفاده می‌شود.

علت استفاده از برنامه Spin در لباسشویی

در بررسی معنی کلمات روی لباسشویی با معنای Spin آشنا شدیم. این برنامه با هدف تسریع روند خشک شدن لباس ها به کار می رود. برنامه Spin به صورت ویژه مختص خشک کن است. این برنامه قادر است زمان و انرژی مصرفی را به کمترین میزان برساند و موجب می شود که کاربر بتواند لباس های خود را سریع خشک کند. کاربر با زدن این کلید، تنها خشک کن را فعال می کند و سایر گزینه های شستشو غیرفعال می گردند.

انتخاب سرعت چرخش بر اساس نوع البسه و شدت حساسیت آنها برای برنامه Spin تعیین می شود. با توجه به نوع لباس و نیاز به خشک شدن باید سرعت مشخص شود. طبق موارد ذکر شده می توان متوجه شد که چنانچه لباس ها صرفاً به خشک شدن نیاز دارند و به شستشو نیاز ندارند، استفاده از برنامه Spin موجب کاهش مصرف می شود.

قابلیت quick wash، (بررسی معنی کلمات روی لباسشویی )

قابلیت شستشوی سریع، یکی از بهترین برنامه های لباسشویی های اتوماتیک است. با بهره مندی از این قابلیت می توان شستشوی لباس ها را در زمان کوتاهتری انجام داد. به طور متوسط این روند حدود 15 الی 60 دقیقه زمان می برند. با بهره مندی از این قابلیت می توان در وقت خود صرفه جویی نمود و هر زمان که نیاز به شستشوی سریع و باکیفیت لباس ها است، از پتانسیل این قابلیت استفاده کرد.

معنی easy care در لباسشویی

در بررسی کارشناسان تعمیرگاه حول محور معنی کلمات روی لباسشویی باید به کلید easy care اشاره کنیم. این برنامه با هدف شستشوی البسه دارای الیاف مصنوعی درنظر گرفته شده است. این عبارت به معنای اتوکشی آسان می باشد. زمانی که دستگاه بر روی این قابلیت تنظیم شده باشد، لگن بسیار کند حرکت می کند تا صدمه ای به بافت لباس های حساس وارد نشود. این برنامه می تواند برای شستشوی لباس های کژوال، لباس های ورزشی، لباس های پشمی و لباس های نخی مورد استفاده قرار بگیرد. تعداد کلیدها و برنامه های هر یک از برندهای ماشین لباسشویی متفاوت است و در این مقاله صرفاً به چندین مورد از رایج ترین آنها اشاره نمودیم.

5/5 - (2 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *