1

طرز استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی
بازدید 58

یکی از مهم ترین فرایند شستشوی ظروف با استفاده از ماشین ظرفشویی، استفاده از قرص ظرفشویی است. با ترکیباتی که در قرص های ظرفشویی وجود دارد، باعث بهتر شدن عملکرد ماشین ظرفشویی می شود. ترکیباتی که در قرص های ظرفشویی به کار برده می شود، ترکیباتی چون آنتی افت، آنزیم ها و پاک کننده ها هستند. با این ترکیبات پاک کنندگی ظروف بیشتر شده و به راحتی هر گونه آلاینده، رسوبات چون چای، روغن و … را از بین می برد. یکی دیگر از موضوعاتی که نقش مهمی را در شستشوی ظروف دارد، طرز استفاده از قرص فینیش ماشین ظرفشویی است. داشتن اطلاعاتی درباره چگونگی طرز استفاده از قرص فینیش، باعث بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی شده و نتیج شسشو ظروف براق و تمیز تری را به شما تحویل می دهد.  در ادامه به بررسی چگونگی نحوه استفاده از قرص فینیش می پردازیم.

مراحل استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

قرص فینیش نیز مانند هر شوینده دیگری، مراحل مشخصی را برای استفاده دارد:

آماده سازی ظروف

مهم ترین بخش استفاده از ماشین ظرفشویی، آماده سازی ظروف است. ابتدا ظروف را به خوبی پاک کرده و سپس داخل ماشین بگذارید. وجود ذرات غذایی بر عملکرد شستشوی قرص تاثیر می گذارد. می توانید پس از پاک کردن ظروف بهبود عملکرد این قرص را بر تمیزی ظروف مشاهده کنید. با این کارمی توانید شستشوی موفقی را داشته باشید.

طرز استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

برای استفاده از قرص فینیش در بیشتر ماشین های ظرفشویی، دستورالعمل خاصی در نظر گرفته نشده است. اما برخی از آن ها دارای توضیحاتی هستند که نشان می دهد، باید چگونه از قرص ها برای شسشتو استفاده کرد. برای دانستن اینکه چگونه می شود از قرص ها استفاده کرد، باید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی مراجعه کرده و پس از مطالعه به راحتی از قرص فینیش استفاده شود. معمولا بر روی ماشین ظرفشویی یک محفظه برای قرار دادن قرص فینیش وجود دارد. قرص فینیش را در سر جای خود قرار دهید و از ثابت بودن آن در جای درستش اطمینان حاصل کنید.در مرحله آخر پس از جای گذاری قرص، تنظیمات لازمه را به ماشین ظرفشویی بدهید تا کار خود را شروع کند. این یکی از ساده ترین روش ها برای طرز استفاده از قرص فینیش ظرفشویی می باشد که باعث راحت تر شدن کار شما می شود.

مطالب مفید : بهترین ظرفشویی ایرانی کدام است ؟ 

قرص ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی

تنظیمات ماشین ظرفشویی

یکی از موثر ترین چیزها برعملکرد قرص فینیش، تنظیمات ماشین ظرفشویی است. تنظیمات ماشین ظرفشویی می تواند باعث بهبود عملکرد قرص شود، به گونه ای که اگر دمای آب بالا باشد می تواند تاثیر مثبتی بر کارایی قرص فینیش روی ظروف داشته باشد. قرص فینیش را باید بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده ماشین ظرفشویی اضافه کرد.تنظیمات از پیش تعیین شده می تواند شامل نوع برنامه، دمای آب و سایر تنظیمات مهم باشد. برخی از ماشین های ظرفشویی دارای برنامه خاصی هستند، پس نیاز است تا قرص فینیش مخصوص را با شرایط لازمه استفاده کرد. در صورتی که ماشین ظرفشویی قابلیت تنظیم درجه دارد، می توانید طبق دستور العمل دفترچه آن را تنظیم کرده تا عملکرد قرص فینیش بهبود یابد.

انواع قرص ماشین ظرفشویی

کمپانی قرص فینیش در سال های اخیر، با افزایش فعالیت خود کوشیده است تا محصولات مختلف و کار آمدی را به بازار عرضه کند. در حال حاضر می توان گفت که سه نوع قرص فینیش در بازار موجود است.

1. قرص فینیش( کلاسیک)

اولین سری قرص های فینیش، قرص فینیش کلاسیک است. در اوایل تولید، این محصول بسیار خوش درخشید و جایگاه ویژه ای در اقصی نقاط دنیا پیدا کرد. این محصول قابلیت جلا دهندگی ندارد و در کنار استفاده از آن باید از محصولات جلا دهنده و نمک استفاده کنید. در صورتی که به براق بودن ظروف اهمیت نمی دهید، می توانید به راحتی از این قرص استفاده کنید.

2. قرص فینیش( همه کاره)

پس از قرص های کلاسیک، نوعی دیگر از قرص های فینیش همه کاره به بازار عرضه شد. این محصول قابلیت جلا دهنده و نمک ظرفشویی را دارد و بدون هیچ نقص یا هرگونه خش روی ظروف کار خود را انجام می دهد.

3. قرص فینیش( کوانتوم)

برای بار دیگر لابراتور شرکت قرص فینیش، محصول بدون هیچ عیب و ایرادی را وارد بازار کرد. این محصول تمام نیاز شوینده یک ماشین ظرفشویی را بر آورده می کند. از قابلیت جلا دهندگی برخوردار است و بر روی آن یک لایه ژل قابل حل وجود دارد. این محصول دارای نمک ظرفشویی نیز می باشد. راحیه خوشبو این محصول باعث شده تا مشتریان بیشتر به این محصول روی آورند.

قرص ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی

چرا استفاده از قرص فینیش برای شستشو مناسب است؟

این محصول نزدیک به 6 دهه است که به بازار عرضه می شود. دلایل زیادی برای محبوبیت این قرص در بازار وجود دارد که باعث موفقیت آن شده است. محلول لا دهنده در آن موجب براق شدن و جلوگیری از خش و کدر شدن ظروف می شود. یکی از اصلی ترین وژگی های منحصر به فرد این قرص ها، وجود نمک ظرفشویی در آن می باشد. وجود نمک در آن باعث راحت تر شدن کار ان در ماشین ظرفشویی می شود.

چگونه قرص فینیش را تشخیص دهیم؟

به دلیل تکنولوژی خاصی که در این محصول به کار برده می شود، معمولا در بازار محصولات اصلی وجود دارد. اما با این حال محصولات تقلبی نیز در بازار موجود است. برای شناسایی قرص فینیش اصل دو نکته وجود دارد: نوع بسته بندی محصول و رنگ قرص. محصول تقلبی در بسته بندی های بی کیفیت است و رنگ آن ها کمی کدر می باشد. گاهی نیز از چسبندگی قرص ها به یکدیگر می توان فهمید که قرص ها تقلبی است. در هنگام خرید به اصل یا تقلبی بودن قرص فینیش توجه کنید. قرص های تقلبی به ماشین ظرفشویی فشار وارد می کند و باعث خرابی آن می شود.

قرص ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی

در نهایت

برای جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی، انتخاب یک قرص فینیش اصلی مهم است. قرص فینیش دارای ویژگی های خاصی است، پس باید در انتخاب آن نسبت به نوع ماشین ظرفشویی توجه داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. میثم گفت:

    عالی بود