0

تعمیر لامپ هدلایت خودرو

تعمیر لامپ هدلایت خودرو
بازدید 91

لامپ هدلایت خودرو، از جمله لامپ هایی است که در شکل های متفاوتی تولید می شود. تفاوت عمده لامپ هدلایت با بقیه ی لامپ های دیگر، میزان روشنایی است که دارد. یک نکته مهم در زمان خرید این لامپ ها این است که باید حتما به عمر و قیمت آن توجه نمایید. در ادامه این مقاله به چگونگی تعمیر لامپ هدلایت خودرو می پردازیم.

ایرادات انواع لامپ هدلایت

  • خرابی لامپ ها: در صورت خرابی لامپ هدلایت هایتان، بهتر است آن ها را تعویض نمایید. اما به دلیل بالا بودن قیمت این محصول، توجه به مدت گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار حائز اهمیت است. پس می توانید به جای نصب این نوع لامپ از محصولات جایگزین آن استفاده کنید و برای تعویض توجه به مشخصات و توانی که لامپ دارد بسیار مهم است.
  • بررسی اتصالات و سیم ها: گاهی ممکن است برای قطعی و یا نوسانات برق، لامپ ها دچار مشکل شوند. از اتصال و یا خراب نبودن اتصالات خودروی خود اطمینان حاصل کنید و در صورت خرابی آن هارا تعمیر کنید. در صورت کافی نبودن اطلاعاتتان در زمینه اتصالات می توانید از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.
  • نظافت چراغ ها و لامپ ها: در صورتی که لامپ ها کثیف شده باشند و یا جرم بگیرند، نور لامپ ها کم می شود. در این حالت می توانید لامپ ها را جرمگیری و تمیز کنید تا نور لامپ هدلایت بیشتر شود.
  • تعمیر قطعات داخلی: خرابی برخی از لامپ ها به دلیل خرابی قطعات داخلی آن می باشد. در صورتی که مهارتی در این زمینه دارید، می توانید آن را تعمیر کنید. در بشتر لامپ های هدلایت قطعات خاصیت الکترونیکی دارند و قابل تعمیر اند. از آنجایی که تعمیر این قطعات به مهارت بالا نیاز دارد، پس در صورتی که مهارت انجام آن را ندارید می توانید به متخصصان و تعمیر کاران آن مراجعه کنید.

تعمیر هدلایت هالوژنی چگونه است ؟

لامپ هدلایت هالوژنی نوعی لامپ است که برای روشنایی خودرو ها استفاده می شوند. این لامپ ها با فلامینت ها و یا سیم های تنیده در هم ساخته شده و از خود نور و گرما تولید می کنند. همچنین می توان گفت این محصول در خودرو نقش اصلی را در روشنایی ایفا می کند. عمر مفید لامپ هالوژن حدود 500 الی 1000 ساعت مفید است. در صورتی که لامپ هدلایت هالوژنی خراب شود، می توانید ترانسفرماتور آن را بررسی نمایید. ترانسفرماتور در واقع مسئول برق رسانی به لامپ های هالوژنی می باشد. زمانی که خرابی را  در لامپ های خودرو خود احساس می کنید، باید آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر ترانسفرماتور لامپ ها خراب شده باشد، دیگر نمی شود آن را تعمیر کرد و لازم است چراغ ها را تعویض کنید.

تعمیر لامپ هدلایت خودرو

تعمیر لامپ هدلایت خودرو

تعمیر لامپ زنون

لامپ زنون به لامپ هایی که از گاز زنون ساخته می شوند، گفته می شود. به دلیل نوردهی مناسب این محصول، می توان گفت این لامپ ها مناسب برای انواع استفاده ها در خودرو می باشد.

ویژگی های لامپ زنون:

  • نورپردازی با کیفیت
  • طول عمر بالا
  • قابلیت تنظیم ارتفاع نور

چگونه لامپ زنون را تعمیر کنیم؟

برای تعمیر این لامپ روش های متفاوت و زیادی وجود دارد. بهتر است هنگام تعمیر این نوع لامپ از افراد متخصص کمک بگیرید.

تعمیر لامپ ال ای دی چگونه است ؟

لامپ های ال ای دی به دلایلی چون مصرف کمتر برق، طول عمر بالا، روشنایی زیاد، و عدم گرمای زیاد از خود بسیار محبوب شده است. لامپ ال ای دی در انواع مختلفی موجود است و از آنه در خودرو مصارف متفاوتی می شود. کاربرد لامپ ال ای دی به غیر از چراغ جلو برای چراغ های عقب و تزئینات نیز می باشد و می توانید از آن در کارهای مختلفی استفاده کنید.

چند روش برای تعمیر لامپ ال ای دی

چند روش برای تعمیر لامپ ال ای دی وجود دارد:

  • بررسی اتصالات: به دلیل لغزش خودرو، گاهی اتصالات از هم جدا می شوند. از محکم بودن اتصالات لامپ ها اطمینان حاصل کنید.
  • بررسی درایو ال ای دی: به دلیل جدا بودن درایو های ال ای دی، برخی از لامپ ها ممکن است کار نکند. در این حالت بهتر است آن ها را بررسی کنید، تا در صورت لزوم لامپی را جایگزین کنید.
  • بررسی پین ها و پایه ها: برخی مواقع به دلیل کثیفی، لامپ ها ممکن است خراش و آسیب ببیند. خراش ممکن است باعث قطعی اتصالات شود، پس با پاکسازی پایه ها و پین ها م توانید مشکل را حل کنید.
تعمیر لامپ هدلایت خودرو

تعمیر لامپ هدلایت خودرو

در نهایت

همانطور که گفته شد برای تعمیر لامپ هدلایت راه های متفاوتی وجود دارد. شما می توانید برای تعمیر این لامپ ها به متخصصین در این زمینه مراجعه کنید تا ریسک انجام تعمیر کمتر شود. ممنون از اینکه تا اینجا همراهمان بودید.

سوالات متداول

لامپ هدلایت چیست؟

لامپ هدلایت نوعی لامپ است که در چراغ های هدلایت برای روشنایی بسیار بالا استفاده می شود.

چند روش برای تعمیر لامپ ال ای دی نام ببرید؟

بررسی اتصالات، بررسی درایو ال ای دی و بررسی پین ها و پایه ها از روش های تعمیر این لامپ است.

ایرادات لامپ هدلایت چیست؟

خرابی لامپ ها، خرابی اتصالات، کثیفی چراغ ها و لامپ ها و اشکالات قطعات داخلی همگی از ایرادات لامپ هدلایت می باشد.

به ما امتیاز بدهید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *