0

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری
بازدید 28

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری راحتی ترین روشی است که می توانید از طریق آن بفهمید بسته پستی که دارید، چه زمانی به شما می رسد. همانطور که بهتر می دانید، این روزها بیش از 50 درصد از خرید ها به صورت اینترنتی انجام می شود و دیگر موقعیت فیزیکی فروشندگان و خریداران مهم نیست. از سوی دیگر نیز بسیار از مدارک مختلف ما از طریق پست به منزل فرستاده می شوند. قطعا زمانی که منتظر بسته پستی خود هستید، می خواهید بدانید که مرسوله شما در چه مرحله ای قرار داشته و چه زمانی به مقصد می رسد. خوشبختانه چندین سال است که اداره پست شرایطی را فراهم کرده تا بتوان از طریق کد خاصی با عنوان کد رهگیری به راحتی به شکل اینترنتی، مرسوله های پستی را پیگیری کرد. اما این کار چطور انجام می شود؟

مراحل پیگیری مرسوله از طریق کد رهگیری

به منظور پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری لازم است مراحلی را طی کنید. البته که این کار پیچیده نیست. تنها موردی که باید به آن توجه کنید این است که کد رهگیری 20 رقمی بوده و باید به صورت دقیق در سایت وارد شود. برای این کار لازم است تا مراحل زیر را طی کنید.

  1. در ابتدا وارد سایت  post.ir شوید.
  2. زمانی که وارد سایت می شوید، با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

در کادر موجود در تصویر کد 20 رقمی رهگیری مرسوله را با دقت وارد کرده و روی آیکون ذره بین بزنید.

پس از وارد کردن کد وضعیت مرسوله شما از ابتدا تا آخرین لحظه به صورت مرحله ای با ساعت و تاریخ دقیق ثبت شده است و می توانید روزانه وضعیت آن را مورد بررسی قرار دهید.

فرقی نمی کند که محتوای مرسوله شما چه باشد. در هر صورت زمانی که به اداره پست تحویل داده می شود، کد مخصوصی به آن تعلق می گیرد که به آن کد رهگیری می گویند. شما با وارد کردن این کد در وب سایت رسمی اداره پست می توانید به صورت لحظه ای بسته پستی خود را پیگیری کنید. در ادامه به بررسی این مورد به شکل دقیق تری می پردازیم.

چگونه بسته پستی را پیگیری کنیم؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، امروزه پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری باعث شده تا شما بتوانید از وضعیت بسته پستی خود از هر کجای ایران مطلع شوید. وب سایت رسمی اداره پست به شما کمک می کند تا با وارد کردن کد 20 رقمی رهگیری، بدانید که مرسوله دقیقا در چه زمانی و توسط پستچی با چه مشخصاتی به دست شما می رسد. در واقع این کد را باید از فرستنده دریافت کنید. چرا که پس از تحویل بسته به اداره پست، کد رهگیری به فرستاده داده می شود. خوشبختانه پیگیری مرسوله با این روش بسیار راحت و سریع است. این روش به شما کمک کرده تا از زمان تحویل توسط اداره پست تا زمان رسیدن به مقصد و دست پستچی، مرسوله پستی خود را پیگیری کرده و خیال راحتی بابت رسیدن آن داشته باشید. برای این کار نیازی به هیچ گونه مدرک خاصی ندارید. تنها کافیست تا به سایت رهگیری مرسوله پستی ایران مراجعه کرده و به صورت دقیق کد را وارد کنید. این کار بسیار سریع و آسان است.

مطالب مفید : سایت ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی

پیگیری مرسوله پستی سازمانی با کد رهگیری

به طور کلی بسته های پستی در دو دسته بندی عادی و سازمانی قرار می گیرند. بسته های سازمانی همانطور که از نام آن ها مشخص است، توسط سازمان های دولتی به خصوصی پست می شوند. در واقع روش پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری برای بسته های سازمانی تا حدودی متفاوت تر است. در واقع لازم است تا شما برای این کار به سایت دیگری مراجعه کرده و کد پستی خود را وارد کنید. به منظور پیگیری مرسوله پستی سازمانی، اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. به سایت post.ir مراجعه کنید. این سایت مخصوص بسته های سازمانی است.
  2. کد رهگیری 20 رقمی را همانند بخش بالا در کادر سفید وارد کرده و روی آیکون ذره بین بزنید.

جمع بندی

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری روشی راحت است که به شما کمک می کند به صورت روزانه وضعیت بسته های پستی عادی یا سازمانی خود را بررسی کنید. در این مطلب به طور کامل در این باره شما را راهنمایی کردیم.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *