0

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک‌ کردن

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی
بازدید 149

لرزش ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک‌کن، مشکلی است که افراد زیادی آن را تجربه می کنند. دلایل بروز این مشکل را بررسی می کنیم.ماشین لباسشویی LG، یکی از بهترین ماشین لباسشویی ها است که اغلب استفاده کنندگان از عملکرد آن رضایت دارند. طبیعی است که این ماشین لباسشویی همانند ماشین لباسشویی های دیگر در طول عمر خود به دلایل مختلفی دچار مشکل شود. اغلب مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی بوجود می آیند، قابل حل است.

زمانی به تعمیرات ماشین لباسشویی و رفع مشکلات آن می توان امیدوار بود که تکنسین های ماهری برای تعمیرات آن اقدام کنند. نخستین گام از تعمیرات اصولی دستگاه، عیب یابی درست آن است. بنابراین باید بدانیم که چه مشکلاتی موجب بروز مشکل شده اند تا در تعمیرات آن به خوبی عمل کنیم. در همین راستا برای حل مشکل لرزش ماشین لباسشویی ال جی باید دلایل بروز این مشکل را بدانیم.

خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی ال جی LG

خرابی بلبرینگ ها ممکن است به سبب کهنگی آنها باشد. در صورتی که از طول عمر ماشین لباسشویی، زمان زیادی می گذرد و یا اینکه صدمه ای به آن وارد شده است، احتمال خرابی بلبرینگ ها وجود دارد. در این حالت ممکن است ماشین لباسشویی به شدت به لرزش بیفتد و یا اینکه با مشکلات دیگر روبرو شود.

خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

خرابی فنر و کمک فنرها

یک دلیل دیگر لرزش ماشین لباسشویی ال جی در زمان خشک کن، نقص فنرها و کمک فنرها می باشد. لگن ماشین لباسشویی توسط چند فنر در پایین و چند فنر در بالا به بدنه دستگاه اتصال دارد. زمانی که فنرهای نگهدارنده لگن معیوب شوند، قطعاً حرکت لگن بدون اختلال نخواهد بود. لذا دستگاه به صدا می افتد و صدای آزاردهنده ای ایجاد می کند.

خرابی یا فرسودگی لاستیک دور درب

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، از مهمترین قطعات این دستگاه است که در آب بندی دستگاه اثرگذار است. این لاستیک میان بدنه یا دیگ (لگن) تعبیه شده است و از نشت آب به بیرون ممانعت می کند. پارگی، کهنگی و تغییر حالت این لاستیک سبب بروز مشکلاتی می شود که یکی از آنها، لرزش ماشین لباسشویی ال جی است.

این مشکل را می توان با کمترین هزینه حل کرد. در این شرایط، تنها کافیست که لاستیک دور درب ماشین را عوض کرد. لاستیک دور درب معیوب، باید عوض شود. زیرا این قطعه قابلیت تعمیر ندارد. استفاده از لاستیک مرغوب و اصل از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از شایع ترین دلایلی که موجب پارگی لاستیک دور درب می شود، گیر کردن لباس به نوار دور درب می باشد.

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی

اشکالات پمپ تخلیه

اگر پمپ تخلیه دچار مشکل شود، زمینه ساز اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی خواهد بود. یکی از مشکلاتی که در اثر خرابی پمپ تخلیه بوجود می آید، لرزش ماشین لباسشویی ال جی می باشد. پمپ تخلیه، قسمت خاصی از دستگاه است که باید آب کثیف را بعد از شستشو بیرون دهد. این پمپ در یک مدل وجود ندارد و در چندین مدل است که هر یک ساختار متفاوتی دارند.

معیوب شدن پمپ موجب می شود که آب ماشین لباسشویی کاملاً تخلیه نشود و یا قسمتی از آن تخلیه نشود و داخل دیگ بماند. در نتیجه این اتفاق، دیگ به درستی حرکت نمی کند و به لرزش می افتد.

تراز نبودن ماشین لباسشویی LG

یکی دیگر از دلایل لرزش ماشین لباسشویی ال جی ، تراز نبودن دستگاه است. تراز کردن ماشین لباسشویی از جمله اقدامات مهمی است که باید در زمان راه اندازی ماشین لباسشویی انجام شود. عدم هماهنگی و قرارگیری درست دستگاه بر چهار پایه و سطح پایینی آن موجب به حرکت افتادن ماشین لباسشویی و ایجاد لرزش هایی می شود.

این مشکل موجب می شود که بدنه و دیواره ماشین لباسشویی به تدریج صدمه ببیند. با توجه به آلودگی صوتی که لرزش های ماشین لباسشویی در شرایط تراز نبودن ایجاد می کند، ضرورت دارد که در اولین فرصت به تراز کردن ماشین لباسشویی اقدام نمود.

لرزش ماشین لباسشویی ال جی به دلیل بی توجهی به مینیمم یا ماکزیمم توان دستگاه

هر ماشین لباسشویی دارای ظرفیت مشخصی است. گنجایش یک ماشین لباسشویی ممکن است 7 کیلو، 8 کیلو، 9 کیلو و … باشد. ریختن لباس در دیگ ماشین لباسشویی باید بر اساس ظرفیت آن باشد. در صورتی که دیگ ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت استاندارد پر شود، لرزش های شدیدی در دستگاه ایجاد می شود. همچنین زمانی که بار کمی به داخل لگن ریخته شود، ممکن است ماشین لباسشویی به لرزش بیفتد. حل این مشکل به دست استفاده کنندگان از دستگاه قابل انجام است. اگر با توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی داخل آن لباس ریخته شود، مشکل لرزش ماشین لباسشویی پیش نخواهد آمد.

لرزش ماشین لباسشویی ال جی به دلیل تند بودن دور خشک کن

تند بودن با سرعت چرخش مرتبط است. هر چقدر که دور خشک کن تندتر باشد، لباس ها سریعتر خشک می شوند. تنظیم تندی دور خشک کن موجب می شود که تایم خشک شدن لباس ها قابل کنترل باشد. اگر این زمان به درستی تنظیم نگردد، احتمال لرزش دستگاه در حالت خشک کن وجود دارد.

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی

عدم توازن لباس ها

یکی دیگر از مواردی که سبب به لرزش افتادن ماشین لباسشویی می شود، عدم توازن لباس ها است. در صورتیکه لباس ها داخل ماشین لباسشویی به صورت مرتب و یکسان ریخته نشده باشد، در زمان حرکت دیگ شاهد لرزش هایی در دستگاه خواهیم بود. اگر لباس زیادی را داخل ماشین ریخته باشید و لباس های سنگین تر مانند کت پشمی در یک طرف قرار گرفته باشد، لرزش شدیدی ایجاد می شود. از این رو توصیه می شود که ریختن لباس ها داخل ماشین لباسشویی به صورت یکنواخت انجام شود.

شکستن وزنه بتنی، علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی

در اغلب ماشین لباسشویی ها برای برقراری تعادل و پیشگیری از لرزش، یک وزن بتنی تعبیه شده است که بسیار سنگین می باشد. در صورتی که این وزنه دچار مشکل شود، ماشین لباسشویی با مشکل لرزش های پیاپی و زیادی روبرو می شود. با تعویض این قطعه می توان مشکل را حل نمود. تنها تکنسین های متخصص با بررسی دقیق ماشین لباسشویی می توانند تشخیص دهند که مشکل لرزش مربوط به چه قطعه ای می باشد. بنابراین در صورتی که از تراز بودن ماشین لباسشویی مطمئن هستید، برای رفع مشکل لرزش ماشین با مراکز تعمیراتی مجرب تماس حاصل کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *