0

تعمیر و راه اندازی دستگاه برش سرامیک صنعتی

تعمیر و راه اندازی دستگاه برش سرامیک صنعتی
بازدید 49

امروزه کاشی و سرامیک یکی از محصولات پر کاربرد و رایج بازار شده اند. از آنجایی که این محصول استفاده گسترده ای دارد، توسط مراکز متعددی در سراسر ایران به فروش می رسند. دستگاه برش سرامیک صنعتی یک دستگاه مهم و ضروری برای تعمیر و نصب کاشی و سرامیک، در پروژه های بسیار بزرگ می باشد. کاربرد این دستگاه به این صورت است که با استفاده از یک تیغه الماسی، سرامیک و کاشی را با دقت و راحتی برش می دهد. دستگاه برش سرامیک مانند هر دستگاه دیگری گاهی دچار مشکل می شود و نیاز به تعمیر دارد.

عیوب دستگاه برش سرامیک صنعتی

مشکلات زیادی می تواند بیانگر خرابی دستگاه برش سرامیک باشد:

 • عدم برش سرامیک
 • کم و زیاد شدن سرعت دستگاه
 • شکستن تیغه
 • گرمی بیش از حد دستگاه
 • برش نا صاف
 • صدای ناهنجار دستگاه

چگونه مشکلات دستگاه برش را رفع کنیم؟

ابتدایی ترین قدم برای رفع مشکل دستگاه برش، شناسایی مشکل دستگاه می باشد. پس از آن می توان مشکلات دستگاه را رفع کرد.

عدم برش سرامیک

یکی از دلایل که ممکن است دستگاه برش کارنکند، کندی تیغه برش می باشد. در صورتی که تیغه کند شده باشد، باید آن را تعویض نمود. دیگر مشکل تیغه ها آسیب دیدگی آن می باشد، در این صورت هم تعویض تیغه ها بسیار مهم است. اشتباه بودن زاویه برش نیز می تواند در عملکرد دستگاه تاثیر گذار باشد. تنظیم زاویه برش، می تواند مشکل دستگاه برش را رفع کند. در صورتی که سرعت دستگاه نیز تنظیم نباشد، کارایی دستگاه باعث اختلال می شود، پس باید سرعت دستگاه را تنظیم کرد.

کم و زیاد شدن سرعت دستگاه

تغییر سرعت دستگاه دلایل مختلفی دارد. یکی از این دلایل ایراد موتور آن است. مشکل در سیم کشی نیز باعث اختلال در سرعت دستگاه می شود.

شکستن تیغه

شکستن تیغه دستگاه برش سرامیک صنعتی یکی دیگر از ناهنجاری ها و ایراداتی است که باعث اختلال در کار دستگاه می شود. این مشکل می تواند به دلیل ضعیف شدن تیغه، تنظیم نبودن تیغه، برخورد با سرامیک های نا هموار باشد.

گرمی بیش از حد دستگاه

گرمی بیش از حد دستگاه برش سرامیک صنعتی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد:

 • خرابی تیغه های برش
 • آسیب دیدگی تیغه ها
 • بهم ریختن سرعت برش

صدای ناهنجار دستگاه

مشکل در موتورو بلبرینگ دستگاه موجب ایجاد صدا های ناهنجار در دستگاه برش سرامیک می شود.

نکاتی برای جلوگیری از مشکلات دستگاه برش کاشی صنعتی

برای نگهداری و پیش گیری از مشکلات احتمالی و خراب شدن دستگاه برش کاشی صنعتی، باید به چند نکته توجه داشت:

 1. استفاده از تیغه های با کیفیت مهم است.
 2. نظافت تیغه ها به طور مدام امری حیاتی می باشد.
 3. تنظیم زاویه برش
 4. سرعت برش متناسب با نوع کاشی و سرامیک
 5. سرامیک های سطح صاف را برش دهید.
 6. نگهداری دستگاه در محیط خشک
 7. روغن کاری مرتب دستگاه
 8. حتما قبل از استفاده، دستگاه را بررسی کنید.
 9. استفاده از وسایل ایمنی چون عینک و دستکش الزامی است.

برای راه اندازی کارگاه برش سرامیک چه کار هایی باید انجام دهیم؟

برای راه اندازی یک کارگاه برش سرامیک صنعتی رعایت چند نکته بسیار کاربردی و ضروری است. بهتر است قبل از اقدام به راه اندازی کارگاه به این نکات توجه داشته باشید:

· انتخاب یک مکان مناسب

همیشه برای راه اندازی یک شغل، انتخاب محلی مناسب ضروری است. پیدا کردن یک مکان که دسترسی به امکاناتی چون آب، برق، گاز، فاضلاب، تلفن و…دارد، امری مهم تلقی می شود. همچنین مکان مورد نظر شما، باید فضای کافی برای استقرار دستگاه را داشته باشد.

· خرید  تجهیزات مورد نیاز

برای داشتن یک کارگاه مجهز، خرید دستگاه های و ماشین آلات مورد نیاز چون ماشین سنگ زنی، دستگاه برش سرامیک و کاشی صنعتی، و دستگاه جمع آوری گرد غبار ضروری است.

· ایمنی و بهداشت

یکی از نکات ضروری برای داشتن کارگاهی مجهز، توجه به ایمنی و بهداشت است. دستگاه ها باید طوری تنظیم شوند که هیچ گونه خطری برای کارکنان نداشته باشند. همچنین رعایت استاندارد های بهداشتی ضروری و مهم می باشد. در نظر داشته باشید که دریافت مجوز های قانونی برای انجام کار، مهم است. برای راه اندازی یک گار ها ایمن، می توانید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

· تجهیزات برش کاشی و سرامیک

بدون شک مهم ترین فاکتور برای راه اندازی کارگاه برش سرامیک، تهیه تجهیزات مناسب است. بدون وجود تجهیزات برش و سرامیک تقریبا راه اندازی یک کارگاه در این زمینه بی معنی است. در حال حاضر مدل های متنوعی از دستگاه های برش سرامیک و کاشی به بازار عرضه شده اند و دارای قابلیت های متفاوتی هستند. لازم است تا با توجه به نوع سرامیک و کاشی و متریال آن ها تجهیزات برش مناسبی را خریداری کنید. این دستگاه با امکانات مختلف در مدل های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک موجود بودخ و تیغه آن برای برش متریال خاصی تعبیه شده است. برای خرید تجهیزات برش می توانید به وب سایت برشکاری بهروز مراجعه کنید.

از کجا بهترین تجهیزات برش کاشی و سرامیک را تهیه کنیم؟

همانطور که در بخش های قبلی نیز گفته شد، برای راه اندازی گارکاه برش سرامیک، مهم ترین بخش تهیه تجهیزات برش است. به منظور خرید اینترنتی و راحت برش سرامیک می توانید به وب سایت ما مراجعه کنید. در فروشگاه جهان برش سرامیک مدل های بسیار متنوعی از دستگاه های برش کاشی و سرامیک موجود بوده و اطلاعاتی دقیقی در مورد هر یک از دستگاه ها به شما عزیزان ارائه می شود. تا بتوانید با تصمیم گیری درست بهترین دستگاه برش کاشی یا سرامیک را خریداری کنید.

جمع بندی

راه اندازی کارگاه برش سرامیک و کاشی می تواند یک کسب و کار مناسب و پردرآمد باشد. اما در صورتی که بتوانید به یکسری نکات توجه کرده و در نهایت بهترین تجهیزات را تهیه کنید. در این مطلب برای راه اندازی کارگاه در این حوزه به شما کمک کردیم تا بتوانید با آگاهی کامل در حوزه برش کاشی و سرامیک شروع به فعالیت کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *