0

تنظیم درجه یخچال چگونه است؟

تنظیم درجه یخچال
بازدید 101

تنظیم درجه یخچال باید به درستی انجام شود تا در هر زمانی شاهد بهترین عملکرد یخچال باشیم و محتویات یخچال را در دمای ایده آل نگهداری کنیم.

اگر محتویات داخل یخچال در دمای ایده آل نگهداری شوند، احتمال خرابی یا فساد آنها به شدت کاهش پیدا می کند. تمامی یخچال فریزرهای جدید از امکان تنظیمات دما برخوردار هستند. دمای یخچال در فصول گرم باید بر روی درجه های پایین تر و در فصول سرد باید بر روی درجه های بالاتر تنظیم شود.

اعمال تنظیمات هر یخچالی با توجه به برند یخچال و مدل و نوع یخچال متفاوت می باشد. بنابراین برای اینکه تنظیمات یخچال خود را به صورت صحیح انجام دهید، باید راهنمای تنظیم درجه مربوط به یخچال خود را مطالعه کنید. در این مقاله توضیحات مختصری درباره نحوه تنظیمات برخی از یخچال ها ارائه می دهیم.

تنظیم درجه یخچال ال جی

برای اعمال تنظیمات دمای ساید بای ساید ال جی باید کلید یخچال یا فریزر را چند بار زده تا دما در هر مرتبه، یک درجه کم شود. پس از اینکه بر روی مینیمم تنظیمات قرار بگیرد، مجدد به بالاترین تنظیمات برخواهد گشت. تنظیم دمای یخچال ال جی مدل French Door/ Door in Door مانند سای بای ساید می باشد. با فشردن کلیدهای Refrigerator (یخچال) و Freezer (فریزر) می توان به ازای هر مرتبه فشردن به اندازه یک درجه از دما کم کرد. زمانی که دما به کمترین میزان برسد، با فشردن کلید دوباره به بالاترین دما برمی گردد.

به منظور تغییر حالت دما از فارنهایت به درجه سانتی گراد، کلیدهای یخچال و فریزر را به صورت همزمان برای 5 ثانیه بگیرید تا نشانگر دما میان درجه سانتیگراد و فارنهایت تغییر پیدا کند. بدین ترتیب به آسانی می توان تغییر واحد دمای یخچال را انجام داد.

تنظیم درجه یخچال

تنظیم درجه یخچال

تنظیم دمای یخچال سامسونگ

برای تنظیم درجه یخچال سامسونگ Samsung مدل ساید بای ساید و سایر مدل ها که دارای کلیدهای Fridge و Freezer هستند، بایستی کلید Fridge و Freezer را مرتباً فشار داد تا به نقطه ایده آل برسد. بدین ترتیب در هر مرتبه، دما یک درجه کاهش پیدا می کند. بعد از رسیدن به کمترین درجه، مجدداً به بالاترین درجه برمی گردد.

ممکن است یخچال دارای حالت Power cool باشد که پروسه خنک سازی را سریعاً انجام می دهد. این قابلیت را می توان با فشردن چندین باره Fridge انجام داد تا نشانگر مربوط به آن نمایش داده شود.

برای تنظیم درجه یخچال سامسونگ می توان از کلیدهای جهت دار کمک گرفت. بدین منظور باید جهت های چپ یا راست را انتخاب کرد تا به گزینه های Freezer، Fridge یا FlexZone دسترسی پیدا کرد. کلید O را فشار داده و منوی موردنظر را انتخاب کنید. در این مرحله بایستی ضربه زدن بر روی جهت ها را ادامه داد تا به تنظیمات دمای ایده آل نزدیک شد. به منظور تأیید باید کلید O را انتخاب نمود. با انتخاب قابلیت Power Cool می توان به پروسه خنک سازی یخچال تسریع بخشید.

تنظیم دمای یخچال سامسونگ مدل Family Hub

نخست باید ویجت Fridge Manager را گشود. در مرحله بعد باید کلیدهای جهت دار یخچال را انتخاب کرد تا دمای یخچال تغییر کند و بر روی نقطه موردنظر قرار بگیرد. استفاده از برنامه SmartThings برای تنظیم دما در یخچال Family Hub ورژن 6.0 توصیه می گردد.

تنظیم درجه یخچال سامسونگ مدل RB7300t

نخست باید کلید < یا < o را انتخاب نموده یا نمایشگر یخچال فعال گردد. این مرحله شاید برای بعضی از مدل ها، انجام شدنی نباشد. برای انتخاب یخچال یا فریزر باید o را انتخاب کرد. نشانگر انتخابی در وضعیت چشمک زن قرار می گیرد. سپس برای تعیین دما یا حالت موردنظر باید > یا > را انتخاب کرد تا درجه بر روی مورد دلخواه قرار بگیرد.

تنظیم درجه یخچال

تنظیم درجه یخچال

تنظیمات دمای یخچال دیپوینت

به منظور تعیین دمای یخچال دیپوینت باید قفل یخچال را باز کرده که برای این کار باید به مدت 3 ثانیه کلید Unlock را نگه داشت. سپس با لمس و انتخاب کلید های Freezer Temperature و Refrigerator می توان به تنظیم دمای یخچال و فریزر اقدام نمود و آنها را بر روی حالت های ایده آل قرار داد.

تنظیم درجه یخچال اسنوا مدل ساید بای ساید

برای تنظیمات دمای این یخچال بهتر است کابل آن را از برق درآورده و سپس مجدد به برق متصل کرد تا بر روی وضعیت Middle قرار بگیرد. برای اعمال تنظیمات باید کلید REF SET یا Refrigerator را زده و دمای را در عدد دلخواه تنظیم نمود. برای اعمال تنظیمات فریزر باید کلید FRZ SET یا FREEZER را انتخاب کرد و دمای فریزر را بر روی نقطه موردنظر تنظیم نمود.

تنظیمات دمای ساید بای ساید دوو

هر یک از مدل های یخچال دوو را به گونه ای متفاوت می توان تنظیم نمود. برای تنظیم درجه یخچال دووی قدیمی باید به صورت دستی و با استفاده از ولوم دستگاه اقدام نمود. در این حالت می توان دما را بر روی گزینه های 0 الی 6 تنظیم نمود. برای تنظیمات ساید بای سایدهای دوو که نسل جدید یخچال هایی دوو هستند باید از کلیدهای جهت دار استفاده نمود و به کمک آنها به راحتی به تغییر دما اقدام نمود. برای اعمال تغییرات به اندازه موردنظر باید کلید REFRIGERATOR SET و یا FREEZER SET ( برای فریزر)  را انتخاب نمود. با بهره مندی از قابلیت SUPERR refrigerator می توان موجب تسریع در روند خنک شدن محتویات داخل یخچال شد.

تنظیم درجه یخچال

تنظیم درجه یخچال

تنظیمات دمای ساید بای ساید پاکشوما

تنظیم درجه یخچال پاکشوما بسیار آسان است. با انتخاب REF. TEMP می توان دمای کابین یخچال را تغییر داد. با هر بار انتخاب کلیدها، یک درجه دمای یخچال یا فریزر کاهش پیدا می کند. با قرارگیری بر روی دمای یک درجه سانتی گراد باید کلید تنظیمات دما مجدد انتخاب شود. محدوده تنظیمات دمای این یخچال حدود 1 الی 7 درجه سانتی گراد یا 34 الی 44 درجه فارنهایت می باشد.

به منظور روشن یا خاموش کردن حالت سرمایش سریع، کلید تنظیم دمای یخچال که تحت عنوان Ref.Temp می باشد را به اندازه 3 ثانیه نگه دارید. همچنین برای روشن و خاموش کردن حالت انجماد سریع فریزر باید کلید تنظیم دمای فریزر که تحت عنوان Frz.Temp می باشد را به اندازه 3 ثانیه نگه دارید. با توجه به این توضیحات، دیگر برای تنظیمات دمای یخچال فریزر خود به کمک تکنسین ها نیاز ندارید و خودتان می توانید این کار را انجام دهید.

به ما امتیاز بدهید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *